V každém městě najdete několik společností, které organizují různé dětské kroužky. Většina kroužků je vhodná pro děti zhruba od 5 let, a setkáte se s mnoha typy kroužků. Existují sportovní kroužky, tvořivé dílny, ale setkáte se samozřejmě i s vědeckými kroužky. Spousta rodičů touží po tom, aby jejich děti byly úspěšné a samozřejmě i bohaté. Proto se je snaží už od útlého věku dávat do mnoha kroužků, které podle nich budou mít vliv na jejich úspěch v životě. Je samozřejmě naprosto v pořádku že se rodiče snaží svoje dětí rozvíjet. Někteří rodiče ale kroužky pojali tak, že jejich dítě jich musí absolvovat co nejvíc protože si myslí, že čím víc toho budou děti dělat tím lépe pro ně.
To je ale obrovská chyba, které se dopouští stále více rodičů. To, že dítěti na linkujete veškerý volný čas z něho rozhodně úspěšného lékaře nebo právníka neudělá. Spíš tím docílíte toho, že děti začnou v určitém věku kroužky nenávidět a začnou je bojkotovat. K tomuto kroku dochází většinou s nástupem puberty. Každé dítě má nárok na to, aby mělo svůj volný čas, o kterém si rozhodne samo.
Opačný efekt
Mnoho rodičů už zjistilo, že velký počet kroužků rozhodně není nic, co by mělo nějak velký vliv na budoucnost dítěte. Kroužky samozřejmě mohou podporovat talenty dětí, ovšem ne každé dítě má talent na všechno. Proto je potřeba dítě od útlého věku pozorovat a zjistit, co ho baví a co by mu asi mohlo jít. Zároveň je nutné konzultovat s vedoucími kroužku to, jak si vaše děti stojí. Pokud byste svému dítěti zařídili každý den po škole kroužek, rozhodně mu jeho oblíbené aktivity znechutíte natolik, že se jim bude do konce života vyhýbat. Jakmile začne dítě chodit do školy, už je schopné si samo říct co ho baví a co mu jde. Proto vždycky naslouchejte svým dětem, které nejvíc ví kam by chtěly směřovat. Děti se do kroužku budou těšit, a vy zbytečně nebudete platit ty, kam děti chodit nechtějí.